background
logotype

APIE NAUJININKŲ BENDRUOMENĘ

 

 

Idėja, kad reikalinga organizacija apjungianti aktyvius Naujininkų gyventojus, atstovaujanti jų interesus ir sprendžianti vietos problemas, buvo diskutuojama jau nuo 2000 metų. Iškilus problemai atskiri asmenys, pavienė mokykla ar kita Naujininkų įstaiga sunkiai gali ją išspręsti ar būti išklausyti.

Šiuo tikslu 2001 m. gegužės 2 d. buvo įkurta visuomeninė organizacija "Naujininkų bendruomenė". Tarp steigėjų - pedagogai, medikai, verslininkai, menininkai, kiti Naujininkuose gyvenantys ar dirbantys asmenys. Vienas iš iniciatorių - Naujininkuose gyvenantis LR Seimo narys Artūras Melianas.

Naujininkai turi vieno iš prasčiausių Vilniaus rajonų įvaizdį. Apie Naujininkų gyventojus susidarytas stereotipas, kad tai daugiausiai "apkerpėję", niekuo nesidomintys, linkę į žalingus įpročius asmenys. Išties Naujininkuose daug nusivylusių žmonių. Mes siekiame pakeisti šį įvaizdį visų pirma pačių Naujininkų gyventojų tarpe, parodydami, kad yra būdų išsakyti savo nuomonę ir būti išklausytam.

Organizuojame gyventojų apklausas, diskusijas, susitikimus su politikais ir valdžios atstovais Naujininkams aktualiais klausimais. Išdiskutavę problemas, miesto valdžiai siūlome jų sprendimo būdus.

Sudarome gyventojams sąlygas susitikti ir pasikalbėti, pabendrauti su žymiais žmonėmis. Mėginame padėti spręsti konkrečias žmonių problemas, susigaudyti painiuose įstatymuose.

Renkame įvairią informaciją apie Naujininkus ir platiname ją, siekdami informuoti gyventojus apie svarbiausius įvykius.

Organizuojame įvairias šventes, sporto turnyrus, talkas ir t.t. Įvairūs renginiai padeda apjungti ir didinti bendruomenę.

Turime gražias tradicijas, kurios tęsiasi iš metų į metus, pasipildo naujomis. Didžiausia bendruomenės šventė yra "Naujininkų Federacijos" šventė, kuri vyksta kiekvienų metų rudenįs ir sujungia visas aktyvias Naujininkų grupes: darželinukus, moksleivius, senjorus, verslininkus, Naujininkų gyventojus ir svečius. 

Naujininkų Bendruomenė yra pasiekusi Lietuvos rekordą. 2009 metais buvo rašomas ir matuojamas Didžiausias laiškas ateities kartoms, skirtas Lietuvos Tūkstantmečiui paminėti. Laiške savo palinkėjimus įamžino visos Naujininkų ugdymo įstaigos, rajono gyventojai ir svečiai - iš viso 2000 žmonių. Laiško ilgis siekė net 196,65 metrus, o plotas - 104,2245m2.

 

© 2019 VO "Naujininkų Bendruomenė". Svetainę sukūrė Gsitis.com